EKPSS 2024 YKS TARİHİ BELLİ OLDU!

EKPSS 2021 tercih neticeleri için geri sayım başladı. 13-19 Ocak tarihleri arasında yapılan tercih sonrası gözler ÖSYM ‘ye çevrildi. YKS 2021 Tarihi belli oldu!
Genel - 18/01/2021 18:17 A A

EKPSS 2024 tercih neticeleri için geri sayım başladı. 13-19 Ocak tarihleri arasında yapılan tercih sonrası gözler ÖSYM’ye çevrildi. EKPSS tercih neticeleri için merakla beklenen izahat, kurumun fotoğrafı web sitesi üstünden yayımlanacak. ÖSYM’nin EKPSS tercih sonuçları açıklamasıyla beraber ataması meydana getirilen pek çokça aday, kamu kurumlarının belirleme gerekliliklerini yerine getirecek. Peki, EKPSS tercih neticeleri ne zaman açıklanacak? İşte, yerleştirme neticeleri ile alakalı teferruat.

EKPSS tercih sonuçları, 13-19 Ocak tarihleri arasında işlemlerini yapacak olan bir çok kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. EKPSS tercih sonuçları ile herhangi bir kamu kurumuna yerleşip yerleşemediğini öğrenebilecek olan bir çok kamu personeli adayı, ÖSYM’nin açıklamasını bekliyor. ÖSYM, EKPSS tercih sonuçları açıklamasını değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber erişime açacak. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o bilgiler…

EKPSS 2024 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

EKPSS 2024 tercihleri 13-19 Ocak tarih aralığında tamamlanacak. Tercih sonuçları 15 gün içinde değerlendirilip adayların erişimine açılacak. Bu çerçevede sonuçların 3 Şubat 2021 tarihine kadar erişime açılması öngörülüyor.

Yerleştirme gerçekleştirilirken sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/dal/bölüm/program ile kadrolar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecek.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engelli adayların kamu personeli kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS’de alınan puanlar kullanılacak. Yerleştirmelerde geçerliliği devam etmekte olan birden çok EKPSS puanı bulunan adayın en üst eğitim seviyesinden almış olduğu en yüksek EKPSS puanı dikkate alınacak.

Adaylar, ilan edilen kadrolara EKPSS puanı baz alınarak tercihlerine göre yerleştirileceklerdir. İlan edilen kadrolar arasından aynı kadroyu tercih eden adayların puanının eşit olması durumunda diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması durumunda yaşı büyük olana öncelik tanınacak.

ÖSYM TARAFINDAN YKS TARİHİ AÇIKLANDI!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, “2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir” dedi.

Halis Aygün, Twitter hesabından ÖSYM’nin 2021 yılı sınav takvimini açıkladı. Aygün, “2021-YKS 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde uygulaması yapılacaktır.

Adaylarımıza başarılar dilerim. 2021 senesinde ÖSYM tarafından uygulaması yapılacak sınavların sınav tarihlerini, müracaat tarihlerini ve sonuç açıklama tarihlerini içeren 2021 yılı sınav takvimine http://osym.gov.tr web sitemizden erişebilirsiniz” bilgisini verdi.

Genel - 18:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.